Werken met een beperking - Ergotherapie Veltman en Span
Omschrijving
Monique Veltman en Eveline Span zijn als praktijkeigenaren van hun afzonderlijke praktijken vanaf 1 januari 2020 een samenwerking aangegaan. Om alle vragen zo snel en goed mogelijk op te kunnen pakken wordt gebruik gemaakt van de hulp van zzp-ers
Een handicap, chronische ziekte of gewoon het ouder worden kan veel gevolgen hebben voor het alledaagse handelen. Toch wil iedereen de regie houden over zijn eigen leven en blijven meedoen in de maatschappij. Kunnen blijven zorgen voor de kinderen, boodschappen doen, koken, stofzuigen, het opnemen van de telefoon of jezelf kunnen aankleden zijn stuk voor stuk activiteiten die bijdragen aan dat gevoel van zelfstandigheid en eigenwaarde. Ergotherapie kan een waardevolle bijdrage leveren.
Het handelen
Ergotherapie richt zich op het (weer) mogelijk maken van het handelen, zodat de cliënt kan blijven participeren in het dagelijks- en maatschappelijk leven. Dit wordt bereikt door de mogelijkheden van cliënten in het handelen te benutten en te vergroten dan wel door de omgeving aan te passen en/of te gebruiken.
Ergotherapie richt zich op de dagelijkse activiteiten die mensen uitvoeren op het gebied van:
- Zelfredzaamheid: Wassen, aan en uitkleden, boodschappen doen, verplaatsen onderhouden van contacten
- Productiviteit: huishouden werken, studie etc
- Ontspanning: hobby’s uitvoeren, sporten
zie ook informatie ergotherapie Nederland
De ergotherapeut werkt samen met de cliënt en zijn omgeving aan het zo optimaal mogelijk uitvoeren van een voor hem of haar betekenisvolle activiteit.